General info

Datum:
Prices:
Price

Deelname is gratis

Points:
CPD points
1
Partners
1

Te mooi om waar te zijn? Van prijsdetectie tot prijsverantwoording bij overheidsopdrachten: hoe ver moet en mag een ziekenhuis gaan?

 

Over het webinar

Ziekenhuizen staan bij hun overheidsopdrachten regelmatig voor een delicate evenwichtsoefening. Een bijzonder scherpe prijs kan aantrekkelijk zijn vanuit budgettair oogpunt, maar roept tegelijk vragen op. Is de prijs realistisch? Kan de inschrijver de opdracht tegen die prijs daadwerkelijk en kwaliteitsvol uitvoeren? En wanneer moet een ziekenhuis een prijs als schijnbaar abnormaal beschouwen en een formeel prijsonderzoek voeren?

Het prijs- en kostenonderzoek is dan ook veel meer dan een louter formele stap in het gunningsproces. Zeker in een ziekenhuisomgeving, waar opdracht vaak technisch complex zijn en continuïteit, kwaliteit en betrouwbaarheid essentieel zijn, kan een foutieve beoordeling belangrijke juridische en operationele gevolgen hebben.

Tijdens dit webinar bekijken we het regime van de abnormale prijzen vanuit de concrete positie van het ziekenhuis als aanbestedende overheid. Wanneer ontstaat de verplichting om een prijsverantwoording te vragen? Hoe formuleer je zo’n verzoek? Welke informatie mag je van een inschrijver verwachten? Hoe beoordeel je de aangeleverde verantwoording?  En vooral: hoe motiveer je vervolgens op een juridisch veilige manier de beslissing om een prijs al dan niet als abnormaal te beschouwen? Daarbij gaat bijzondere aandacht naar de bestuurlijke verantwoordelijkheid van ziekenhuisbestuurders.

Aan de hand van recente rechtspraak staan we bovendien stil bij een fundamentele vraag: heeft de aanbestedende overheid vandaag misschien te veel beoordelingsvrijheid bij het prijsonderzoek, en waar liggen de grenzen daarvan? 

 

Wanneer

Het webinar vindt plaats op 23 september 2026 van 17u30 tot 18u30 via Zoom. Na inschrijving krijgt u een deelnamelink toegestuurd via email.

 

Voor wie? 

  • Bestuurders en leden van raden van bestuur van ziekenhuizen
  • Directieleden in de zorgsector
  • Professionals betrokken bij governance en strategisch beleid binnen zorgorganisaties
  • Beleidsmakers en adviseurs in de gezondheidszorg
  • Andere geïnteresseerden die de toekomst van het Belgische ziekenhuislandschap van nabij willen volgen

 

Webinars voor Ziekenhuisbestuurders 2026 

De ziekenhuissector staat voor ingrijpende veranderingen. Nieuwe financieringsmodellen, toenemende complexiteit en maatschappelijke verwachtingen vragen om bestuurders die verder kijken dan vandaag én de toekomst van hun organisatie kunnen vormgeven. 

Daarom organiseert GUBERNA samen met haar research partner Andersen dit jaar een reeks van webinars rond dit thema.

Onze spreker

  • Karen De Braekeleer

    Karen De Braekeleer

    Partner, Andersen