Beluister de nieuwste aflevering van GUBERNA’s BoardWatch. Gilles Van Lysebeth en Filip De Rycke duiken samen met experten in de actualiteit van de voorbije maand en verkennen de belangrijkste governance trends en vraagstukken.

Spanningen binnen de raad van bestuur: een voorzitter die niet langer zijn rol vervult en Al.

(vanaf 01:23) Regine Slagmulder, professor aan Vlerick Business School en lead van het GUBERNA Expertisecentrum Beursgenoteerde Ondernemingen, zoomt in op de raad van bestuur van de Britse oliereus BP, die besliste om zijn voorzitter af te zetten. Een goede aanleiding om stil te staan bij de rol van de voorzitter, maar ook bij die van de raad, wanneer de voorzitter niet meer functioneert zoals het hoort.

Lees hier wat GUBERNA publiceerde over de rol van de voorzitter en de raad wanneer de voorzitter niet meer goed functioneert.

 

AI in de bestuurskamer

Olivier Hamoir, vicevoorzitter van GUBERNA en bestuurder, gaat dieper in op het thema.

Lees hier wat GUBERNA recent publiceerde over Al in de bestuurskamer.

Of ontdek onze opleiding AI For Boards.